Wulkanizacja opon

Wulkanizacja opon

Intensywne opady deszczu lub śniegu są często przyczyną problemów wielu kierowców. Poślizgi, stłuczki, wypadki – im pogoda jest bardziej bezlitosna tym większe jest prawdopodobieństwo na tego rodzaju skutki na drogach. Czy aura musi jednak zawsze zaskakiwać kierowców? Niekoniecznie! Przy systematycznym wulkanizowaniu opon oraz sprawdzaniu stanu technicznego swojego auta wiele z wypadków najzwyczajniej w świecie by nigdy nie zaistniało

Pogoda i jej wpływ na drogę hamowania

Pogoda i jej stopień wpływania na powierzchnię jezdni ma oczywiście ogromny wpływ na drogę hamowania jakiegokolwiek auta. Im jest ona bardziej wilgotna, tym taka trasa znacznie się wydłuża. Według wielu analiz różnych oponiarskich firm może ona wówczas wzrosnąć dwukrotnie na suchej, a sześć lub siedmiokrotnie na oblodzonej jezdni. Wówczas decydujące znaczenie ma odpowiednie ogumienie opon samochodu. W związku z tym opony zimowe zawierają przykładowo bardziej elastyczną mieszankę gumowo-krzemową, która posiada właściwości idealnie sprawdzające się w niskich temperaturach. Co jest jej atutem? Z pewnością brak twardnienia w przypadku temperatur poniżej zeru stopni Celsjusza. Takie opony są również bardziej miękkie od tradycyjnych gum pokrywających opony letnie. Specjalne cięcia w bieżniku umożliwiają ponadto wdrażanie się opony w nawierzchnię jezdni co znacznie poprawia przyczepność. Dzięki temu droga hamowania może znacznie się skrócić nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Zainwestowanie w komplet opon zimowych może zatem uratować komuś życie. Niestety przez wielu kierowców informacja ta jest pomijana. Przykładowo w Polsce na zmianę opon na zimowe decyduje się tylko połowa „zsamochodyzowanej” społeczności. Jest to zatem dowód małej świadomości stwarzanego zagrożenia dla siebie i otoczenia oraz brak wiedzy i jakiejkolwiek wyobraźni.

Gdzie kupić dobre opony

Wybór opon zarówno letnich jak i zimowych jest aktualnie bardzo duży. Kierowca ma zatem szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym profesjonalnie wyposaży on swoje auto. Na stronie www można zapoznać się z ich ciekawą i bogatą ofertą. Firma zajmuje się sprzedażą opon oraz felg do różnego rodzaju pojazdów osobowych, ciężarowych, dostawczych, rolniczych czy przemysłowych. Zastanawiając się, gdzie możliwa jest najlepsza wymiana opon Poznań oraz inne większe miasta z pewnością będą odpowiedzią.

Nowa czy stara opona

Oczywiście koszty nowego kompletu opon są znacznie większe niż takich, które były już używane podczas jazdy. Warto jednak zainwestować w taki pakiet u sprawdzonej firmy, gdyż tylko wówczas ma się gwarancję pochodzenia i bezpieczeństwa kupowanego kompletu. Używane opony często tracą swoje wszelkie właściwości. Ich nieumiejętna eksploatacja dodatkowo jeszcze je niszczy. Po co kupować zatem produkt, który jest już niejako na skraju swojej żywotności i funkcjonalności? W tej kwestii warto zaufać specjalistom, którzy dobiorą odpowiedni typ opon oraz ich rozmiar do naszego auta, a także zajmą się ich montażem i profesjonalnym wyważeniem.

Czym jest wulkanizacja?

Wulkanizacja jest metodą stosowaną w przypadku zużytej opony, jeśli ta nie nadaje się już do użytku. Polega ona na zdjęciu starego bieżnika i nałożeniu nowej warstwy gumy. Wówczas kształtuje się już nowy bieżnik. Taki zabieg musi być wykonany w profesjonalnym serwisie. Nieprawidłowe przeprowadzenie wulkanizacji może bowiem doprowadzić nawet do odklejenia bieżnika w trakcie szybkiej jazdy. Warto zaufać zatem w tej kwestii sprawdzonym i doświadczonym serwisom. W końcu chodzi tutaj o zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy oraz innych użytkowników drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *