Mieszkania w sercu Kotliny Jeleniogórskiej

Mieszkania w sercu Kotliny Jeleniogórskiej

Poszukując nieruchomości mieszkalnej kierujemy się dzisiaj znacznie bardziej różnorodnymi wyznacznikami, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Paradoksalnie wydaje się, że im więcej mieszkań i domów pojawia się na rynku, tym trudniej wybrać konkretną nieruchomość. Jako społeczeństwo staliśmy się jednocześnie bardzo wymagający, dlatego większość osób poszukujących domu bierze pod uwagę wyłącznie nowoczesne lokale z rynku pierwotnego. Okazuje się, że w ostatnim czasie szczególnie atrakcyjnym miejscem dla firm deweloperskich tworzących nowe nieruchomości mieszkalne stało się serce województwo dolnośląskiego. Mowa oczywiście o Jeleniej Górze. Dlaczego właśnie tam powstaje szereg nowych domów i mieszkań przeznaczonych zarówno na wynajem, jak i na sprzedaż? Kto decyduje się na przeprowadzkę do historycznej stolicy Dolnego Śląska? Jakie zalety niesie z sobą mieszkanie w tym miejscu? Wydaje się, że na powyższe pytania stosunkowo łatwo można dzisiaj odpowiedzieć. Rozwiązanie zagadki popularności Dolnego Śląska leży bowiem w zasięgu naszych rąk. Wystarczy wyłącznie po nie sięgnąć.

Jelenia Góra – specyfika miasta i jego lokalizacja

Miasto, o którym wyżej była mowa nie jest oczywiście prawdziwą stolicą Dolnego Śląska. Należy jednak zaznaczyć, że nie zawsze tak było. W okresie od tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego piątego do tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego roku Jelenia Góra sprawowała prawdziwą funkcję stolicy województwa dolnośląskiego. Dziś ciągle posiada status miasta na tak zwanych prawach powiatu, ale przez wielu nazywana jest historyczną stolicą Dolnego Śląska. Wydaje się, że waga miasta jest dość duża (zważając na fakt, że to dopiero czwarte co do wielkości miasto w województwie). Na uwagę z pewnością zasługują liczne ośrodki kulturalno-oświatowe znajdujące się w okolicy. Jednakże to, co naprawdę wyróżnia miasto, to jego położenie – związane nieodzownie z krajobrazem. Sam fakt, że Jelenia Góra położona jest w Kotlinie Jeleniogórskiej świadczy o jej atrakcyjności. Dodatkowo z prawie wszystkich stron miasto jest otoczone przez malownicze góry. Wydaje się to właśnie te aspekty w największym stopniu wpływają na atrakcyjność wspomnianego miejsca.

Mieszkańcy Jeleniej Góry

Wydaje się, że popularność miasta jest ogromna. Szczególnie na przestrzeni ostatnich lat. Warto podkreślić, że wiele osób na co dzień pracuje w innych miastach województwa dolnośląskiego, na przykład we Wrocławiu, Wałbrzychu czy Legnicy (które przeważają nad Jelenią Górą pod względem wielkości). Praca w odległości kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów od domu wcale nie przeszkadza mieszkańcom Jeleniej Góry. Dobre drogi dojazdowe oraz komunikacja miejska rozwiązują problem. Wydaje się, że warto poświęcić chwilę czasu na dojazd, by potem z zatłoczonego miasta dotrzeć do domu położonego w malowniczej kotlinie. Jeśli chodzi więc o sprzedaż mieszkań Jelenia Góra z całą pewnością wyprzedza wspomniane wcześniej miasta. Jakie nieruchomości mieszkańcy Dolnego Śląska wybierają najczęściej?

Nowoczesne mieszkania od deweloperów

Do Jeleniej Góry dotarły z powodzeniem oczywiście firmy deweloperskie, które w ostatnich latach stworzyły szereg nowych osiedli. Na podstawie innowacyjnych technologi wiele nieruchomości powstało w bezpośredniej lokalizacji z florą i fauną Dolnego Śląska. Jednocześnie trzeba nadmienić, że w żaden sposób prowadzone budowy nie wpłynęły negatywnie na środowisko. Z pewnością to właśnie dlatego zainteresowanie nieruchomościami z rynku pierwotnego jest tak duże. Wydaje się, że budowa nowych obiektów w Jeleniej Górze potrwa jeszcze jakiś czas. Nowi mieszkańcy przybywają do miasta, a nieruchomości brakuje. Być może inwestorzy na tej podstawie będą w najbliższym czasie decydowali się na kolejne inwestycje. Oprócz nowych inwestycji w cenie są jednak również inne nieruchomości. O jakich mieszkaniach czy domach mowa?

Kamienice w centrum miasta

Jelenia Góra to z pewnością połączenie nowoczesności z tradycją. Warto przecież pamiętać, że miasto powstało kilka wieków temu, a dokładniej już w XII wieku. Władze Dolnego Śląska starają się więc podtrzymywać tradycję i jednocześnie wprowadzać zmiany na miarę wieku dwudziestego pierwszego. Oprócz innowacyjnych osiedli budowanych przez firmy deweloperskie, w cenie są także tradycyjne i klasyczne kamieniczki, nierzadko wpisujące się na poczet jeleniogórskich zabytków. Wydaje się, że tego rodzaju budynki także cieszą się pewnym zainteresowaniem. Szczególnie wśród osób, które cenią sobie tradycyjne wnętrza i nie boją się jednocześnie wyzwań, które z pewnością stawiają przed nowymi właścicielami stare zabudowania.

Jelenia Góra może stanowić dla polskich rodzin azyl, jakiego nie znajdziemy w pozostałych rejonach Polski. Świadczyć o tym może między innymi ogromne zainteresowanie nieruchomościami położonymi w centrum Kotliny Jeleniogórskiej. Informacji na temat tych ostatnich najlepiej szukać w sieci. Na stronach deweloperów lub pod adresem witryn należących do województwa i miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *