Siatka cięto-ciągniona i jej zastosowanie

Siatka cięto-ciągniona i jej zastosowanie

Otaczające nas dookoła materiały gwarantują nam bezpieczeństwo, jednak tak naprawdę na co dzień nie zwracamy na nie uwagi. Jednym z takich materiałów jest siatka zgrzewana, blacha perforowana czy kraty perforowane. Warto poświęcić im trochę uwagi, aby uświadomić sobie ich wszechstronne zastosowanie.

Siatki zgrzewana na przykład są rodzajem materiału, który jak zaznaczają producenci jest niezwykle prosty w obróbce, plastyczny, podatny na nasze zachcianki dotyczące koloru, wytrzymałości czy giętkości. Cechy te sprawiają, że jest to materiał często stosowany między innymi w branży budowlanej. Można łączyć go także z innymi materiałami, między innymi z drewnem, profilami zamkniętymi o otwartymi oraz kątownikami stalowymi. Nie dziwić więc powinien nas fakt, że siatki zgrzewane stosowane są w przemyśle na wiele sposobów. Siatki zgrzewane mają zastosowanie w takich produktach jak nadstawki na paletę, osłony okien, element ozdobny i dopełnieniowy balustrad i schodów, w produkcji bram i furtek, ogrodzeń, przegród, kojców dla zwierząt. Stosować go możemy między innymi do dzielenia przestrzeni magazynowo produkcyjnych, do produkcji ogólnie pojętych pojemników siatkowanych. Siatki mają wiele zastosowań w takich branżach jak magazynowanie, składowanie, budownictwo. W magazynach stosowane mogą być między innymi do wyrobu palet UIC, nadstawek paletowych, wózków magazynowych i paneli płotowych. Stosowane mogą być także w hodowli, chociazby w uprawie pieczarek. Mają one więc również szerokie zastosowanie w takich gałęziach, jak rolnictwo. Wykorzystywane także do wszelkiego rodzaju osłon w maszynach przemysłowych, jako pojemniki w fabrykach samochodowych na taśmie produkcyjnej do przewozu części samochodowych. Siatka cięto ciągniona charakteryzuje się z kolei trójwymiarowością, która zmienia się w zależności od kąta padania, najczęściej stosowana jest do budowy osłon, obudów, filtrów, ogrodzeń. Znajduje także zastosowanie w urządzeniach wentylacyjnych, przesiewaczach, urządzeniach chłodniczych, maszynach rolniczych, urządzeniach piekarniczych, jako element dekoracyjny w budownictwie.

Innymi słowy siatki zgrzewane znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeni domowej, jak i publicznej. Wymieńmy chociażby takie sektory jak firmy, szkoły galerie handlowe, lotniska. Wcale nas to nie powinno dziwić, ponieważ kształt siatki sprawia, że jest ona uznawana za materiał wytrzymały na większy ciężar niż podobne jej materiały. Co więcej, niektóre wzory siatek mają antypoślizgowe właściwości oraz mogą chronić przed wodą lub wiatrem. Dla wielbicieli pięknego designu najlepsi producenci siatek także mają dobrą informację: istnieją także bardziej eleganckie i zdobione siatki, które zadowolą każdego designera.

Podobnie rzecz ma się w przypadku krat pomostowych, wśród których wyróżniamy między innymi kraty zgrzewane, kraty wciskane, stopnie schodowe, kraty seratowane, kraty profilowane. Kraty pomostowe są wykonane z płaskowników nośnych, prostopadłych do prętów poprzecznych, zazwyczaj żłobionych i skręcanych. Najczęściej stosowane są kraty ocynkowane, ale stosować możemy także kraty nieocynkowane (czarne). Stosowane są one do budowy pomostów komunikacyjnych, zabezpieczenia kanałów czy włazów, a także pokrycia odwodnień liniowych. Często także znajdują one zastosowanie w budowie ogrodzeń i ścian działowych, elewacji i sufitów działowych, elementów architektury ogrodowej (ławki, stoliki, leżaki), wypełnienia balustrad, a także podestów, scen i wybiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *