Mieszkania w Wielkopolsce – Poznań Grunwald czy Poznań Winogrady?

Mieszkania w Wielkopolsce – Poznań Grunwald czy Poznań Winogrady?

Najpopularniejszym miejscem do zamieszkania jeśli chodzi o województwo wielkopolskie jest oczywiście Poznań. Wydaje się, że w ostatnim czasie zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim dwie dzielnice stolicy Wielkopolski. Mowa oczywiście o Grunwaldzie oraz o Winogradach. Dlaczego właśnie w tych miejscach obecni czy też przyszli Poznaniacy poszukują domów i mieszkań? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firmy deweloperskie realizowały swoje projekty głównie w okolicach dwóch wspomnianych dzielnic. Wszystkie osoby poszukujące więc wysokiego standardu, komfortu oraz bezpieczeństwa kierują swój wzrok na Winogrady oraz Grunwald. Którą opcję zatem wybrać? W tym przypadku odpowiedź nie będzie już taka oczywista, ponieważ zarówno jedna jak i druga dzielnica mają swoje zalety. Wszystko zależy więc w dużej mierze od upodobań przyszłych mieszkańców. Jakby jednak nie było warto poznać wszystkie za i przeciw jeszcze przed rozpoczęciem prawdziwych poszukiwań.

Grunwald – jedna z najstarszych dzielnic Poznania

Wydaje się, że Grunwald jest jedną z najpopularniejszych oraz najstarszych dzielnic Poznania. Pierwotnie (od roku 1954 do roku 1990) obszar dzielnicy był nieco inny. Po tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku ówczesne dzielnice zostały zlikwidowane, jednak Grunwald powstał na nowo. Dziś obszar zostaje podzielony na trzy osiedla samorządowe. Warto zaznaczyć, że Grunwald na przestrzeni ostatnich kilku lat pod względem nowych nieruchomości bardzo się rozwinął. Mowa tutaj nie tylko o lokalach mieszkalnych, bowiem z powodzeniem wielu właścicieli firm znajduje tam miejsca na wynajem nowoczesnych biur. Plusem lokalizacji jest nie tylko obecność nowych budynków, ale także miejsc podnoszących komfort życia mieszkańców. Warto wymienić tutaj między innymi Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego czy Park Manitiusa, który bez względu na porę roku i pogodę jest chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi oraz sportowców. Miłośnicy fizyki i astronomii powinni z kolei wiedzieć, że na Grunwaldzie znajduje się nowoczesne Obserwatorium Astronomiczne UAM. Jeśli chodzi o placówki oświatowe, na obszarze dzielnicy znajduje się wiele szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Co więcej, znajdziemy tam również szkoły wyższe, między innymi Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wydaje się, że w efekcie końcowym nie tylko innowacyjność budynków wpływa więc na wybór mieszkańców związany właśnie z dzielnicą Grunwald.

Winogrady – osiedle wieżowców i nowych bloków deweloperskich

Jeśli chodzi o Winogrady, z pewnością jest to dzielnica mieszkalna. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat na podanym obszarze powstało wiele wysokich budynków i wieżowców, w których do dziś mieszkają Poznaniacy. Miejsca na Winogradach z upływem lat pozostawało jednak sporo, więc powstanie nowych budynków deweloperskich było tylko kwestią czasu. Dziś zainteresowaniem ze strony mieszkańców cieszą się zarówno nieruchomości z rynku wtórnego, jak i nieruchomości proponowane przez firmy deweloperskie. Jeśli chodzi o zabudowania znajdujące się na terenie Winograd, warto wspomnieć o terenach zielonych. Mimo licznych budynków, na uwagę zasługują między innymi Park Władysława Czarneckiego, Park Jurija Gagarina czy Park Kosynierów. Mieszkanie na Winogradach jest cennym nabytkiem dla osób, które muszą lub też lubią poruszać się po Poznaniu komunikacją miejską.

Poszukiwanie ofert w internecie

Warto sprawdzać różne opcje po to, by wybrać dzielnicę najbardziej pasującą nam pod względem wszystkich elementów. Najprościej szukać ogłoszeń w internecie. Wpisując w wyszukiwarkę frazy mieszkania w Poznaniu czy Winogrady szybko znajdziemy aktualne informacje na temat nieruchomości oferowanych na sprzedaż. Zarówno jeśli mowa o rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Propozycje znajdziemy oczywiście także na stronach firm deweloperskich.

Wydaje się, że zarówno Winogrady jak i Grunwald mają swoje zalety. W dużej mierze plusy nakładają się na siebie, jednak warto podkreślić, że każda poznańska dzielnica jest pod jakimś względem wyjątkowa. W przypadku Winograd z pewnością największą zaletą będzie obecność rozwiniętej komunikacji miejskiej, docierającej do każdego miejsca w mieście. Jeśli chodzi z kolei o Grunwald, dzielnica wyróżnia się obecnością wielu ciekawych obiektów kulturalno-oświatowych. Okazuje się więc, że mieszkanie w obu miejscach z pewnością sprawdzi się w stu procentach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *