Idealne mieszkanie dla polskiej rodziny

Idealne mieszkanie dla polskiej rodziny

Poznań

Poszukiwanie mieszkania, które spełni oczekiwania wszystkich członków rodziny nie jest łatwe. Niewątpliwym plusem jest natomiast to, że dziś na rynku nieruchomości można z pewnością znaleźć naprawdę szeroką ofertę lokali zarówno nowych, jak i z rynku wtórnego. W ostatnim czasie niesłabnącą popularnością cieszą się obiekty deweloperskie zlokalizowane między innymi na osiedlach podmiejskich. Wydaje się jednak, że nie można stwierdzić, który rodzaj nieruchomości wiedzie prawdziwy prym wśród polskich rodzin jeśli chodzi i kupowanie mieszkań. Dla jednych idealny będzie dom jednorodzinny za miastem, inni poszukują nowoczesnych apartamentów w samym sercu miasta. Każda opcja ma swoje plusy i minusy, a w efekcie końcowym liczy się pojedyncza decyzja każdej rodziny oraz priorytety, którymi się ona przy wyborze lokalu kieruje.

Mieszkania deweloperskie czy „mieszkania pod klucz”

Decydując się na nowe mieszkanie lub dom zazwyczaj kupujący staje przed dwoma możliwościami. Pierwszą z nich jest oczywiście mieszkanie deweloperskie. W przypadku tego rodzaju inwestycji należy skupić się na kilku ważnych aspektach. Po pierwsze warto sprawdzić dewelopera, który sprawował pieczę nad budową danego osiedla czy też budynku. Pozytywne opinie zadowolonych klientów z poprzednich inwestycji z pewnością uspokoją nawet najbardziej sceptycznego klienta. Research można przeprowadzić również w przypadku firmy, która była wykonawcą projektu. Takie działania w żadnym przypadku nie będą przesadzone, ponieważ bezpieczeństwo i wygoda w przypadku kupna mieszkania powinny być w stu procentach potwierdzone. Mieszkania deweloperskie oddawane są do użytku w stanie surowym. Warto przed podpisaniem umowy dokładnie obejrzeć swój przyszły lokal, a przede wszystkim sprawdzić, czy nie ma w nim niezapowiedzianych wad (na przykład związanych z montażem okien lub wykonaniem ścian i podłóg). W razie jakichkolwiek wątpliwości warto rozmówić się z wykonawcą, który w takich wypadkach powinien naprawić szkody nieuwzględnione w umowie. Jeśli chodzi o tak zwane „mieszkania pod klucz” z pewnością są one o wiele bardziej wygodne i pożądane przez rodziny, którym zależy na szybkiej i bezstresowej przeprowadzce. Takie lokale mają zazwyczaj pomalowane ściany, a na ziemi położona jest podłoga. Zazwyczaj wystarczy w nich po prostu postawić meble i sprzęty kuchenne, a następnie cieszyć się nowym nabytkiem. O plusach jednego i drugiego mieszkania i lokalu komercyjnego.

Osiedla podmiejskie są w cenie

Jeszcze kilkanaście lat temu polskie rodziny masowo przybywały do miast. Przede wszystkim dlatego, by zdobyć lepszą pracę i stworzyć maksymalną perspektywę rozwoju dla swoich dzieci. Dziś zauważa się tendencję zupełnie odwrotną. Mimo iż pracujemy i uczymy się w większych aglomeracjach, chcemy na co dzień żyć poza zgiełkiem i chaosem, które funduje nam ścisłe centrum miasta. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się tak zwane osiedla podmiejskie, w które inwestują deweloperzy nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach zachodnioeuropejskich. Czym charakteryzują się takie obiekty? Wiele z nich to przede wszystkim osiedla zamknięte, do których dostęp mają wyłącznie mieszkańcy oraz ich goście. Bezpieczeństwo zostaje zapewnione także poprzez zatrudnienie ochrony czy montaż kamer, które dwadzieścia cztery godziny na dobę obserwują to, co dzieje się w okolicy. Dodatkowym plusem takim miejsc jest obecność flory i fauny, które nie tylko poprawiają walory estetyczne takich miejsc, ale są również wspaniałym bodźcem pomagającym odreagować codzienny stres i naładować straconą za dnia energię. Zmotoryzowane społeczeństwo nie przejmuje się tym, że niektóre osiedla podmiejskie znajdują się dość daleko od centrum miasta. Wystarczy jedynie dobra droga dojazdowa oraz przystanek komunikacji miejskiej, by mieszkańcy takiego miejsca przestali przejmować się lokalizacją tego miejsca jeśli chodzi o aspekt praktyczny.

Dom jednorodzinny wymaga dużych nakładów finansowych

Niektóre rodziny stawiają na tradycyjną formę i decydują się na budowę domu. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że budowa domu od początku do końca, łącznie z kupnem działki i wykończeniem pociąga za sobą niesamowite koszty. Często o wiele bardziej opłaca się zakupić mieszkanie deweloperskie czy też „mieszkanie pod klucz”. Tym bardziej, że metrażem największe lokale wcale nie różnią się wiele od powierzchni domów jednorodzinnych. Jakby jednak nie było, każda rodzina powinna sama zdecydować, która opcja będzie dla niech najodpowiedniejsza. Jeśli chodzi o plusy związane z posiadaniem tego typu nieruchomości warto wspomnieć chociażby o działce, która przylega do domu. Na jej powierzchni można urządzić chociażby ogród kwiatowy. Miłośnicy ogrodnictwa w przypadku posiadania domu jednorodzinnego mogą zająć się nawet uprawą warzyw i owoców.

Wydaje się więc, że decyzja o kupnie mieszkania czy o budowie domu pozostaje całkowicie jednostkowa. Nie można dziś generalizować i twierdzić, że któraś opcja jest dla polskiej rodziny najlepsza. Innego wyboru dokona rodzina, której zależy na posiadaniu dużego ogrodu i wychowywaniu dzieci na łonie natury, inną decyzję podejmie rodzina, dla której bliskość punktów handlowo-usługowych czy obecność szkoły za rogiem będzie najważniejsza. Jedno jest jednak pewne. Bezpieczeństwo i wygoda to czynniki, które z pewnością stają się istotne dla każdej rodziny. Szczególnie wtedy, gdy część rodziny to małe dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *